Pervaneli

Pervaneli

Turboprop (Pervaneli) hava ambulansı kiralama uçakları, jet motorlu hava ambulanslarına göre kapasitesi daha geniştir. Medikal teçhizatın nakliyesi ya da sağlık personelinin nakliyesi de yine turboprop (pervaneli) hava ambulansları ile çok daha kolaydır. Çünkü daha fazla kişi ve yük alma kapasitesi vardır. Jet motorları, turboproplardan sonra geliştirildiği için turboprop motorların eski teknoloji olup jetlere göre daha düşük olduğu gibi bir düşünce vardır. Yalnız iki teknoloji birbirinden çok farklı olduğu gibi, kullanım alanları da oldukça farklıdır. Bölgesel olan her uçuşta kısa pistlere rahatlıkla iniş yapabildiği için her zaman turboprop (pervaneli) hava ambulansları avantajlıdır. Dünya genelinde posta servisi olarak bölgesel tüm uçuşlarda turboprop uçaklar tercih edilmektedir.

turboprop-uçak-kiralama

Plures Air Turboprop (Pervaneli) Uçak Kiralama Hizmeti

Turboprop (pervaneli) ambulans uçak kiralama hizmetleri sağladığı kolaylıklardan dolayı oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Hava ambulansı kiralama hizmetlerinde en önemli unsurlardan biri hiç şüphesiz ambulans olarak seçilen uçağın uygun koşulda olması ve düzgün konfigüre edilmesidir. Kullanılan tüm teçhizatın her tür hastaya uyum sağlaması büyük önem taşır.

Hava ambulansı kiralama hizmetlerinde en uygun uçaklar hiç şüphesiz jet olarak kullanılan uçaklardır. Bu jet tipi uçaklar jet motorlu ve turboprop (pervaneli) olarak ikiye ayrılmaktadırlar. Plures Air olarak her iki tipten de kiralama filomuzda hava ambulans uçaklarımız bulunmaktadır. Bu iki uçağın farkları ise kısaca şu şekilde özetlenebilir: Jet hava ambulans uçakları, en basit olarak jet motorlarına sahiplerdir. Jet motoru ile ivme kazanan uçak, yüksek irtifalara çıkabilir ve daha hızlı hareket etme özelliğine sahiptir. İçi ambulans olarak dizayn edilmesi için oldukça uygundur. Yalnız türbinli olduğu için yakıt tasarrufu mevcut değildir. Turboprop (pervaneli) hava ambulansları ise, turboprop motora sahiptirler yani türbinli değil pervaneli tiptedir. Pervaneli uçaklar jet uçaklardaki gibi uzun pistlere, dümdüz pistlere ihtiyaç duymazlar. Sert zemine dahi iniş yapabilmektedirler. Ayrıca kullandığı yakıt daha kolay bulunabilmektedir. Bu sebeple ekonomik olarak daha uygundur. Havada kaldığı zamanda harcadığı yakıt miktarı da jet motorlu uçaklara göre daha az olmasından dolayı ekonomik olarak daha avantaj sağlamaktadır.

pervaneli-ambulans-uçak-kiralama

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

Hava ambulansı kiralama hizmetleri için Plures Air olarak bizleri, planlı olarak arayabileceğiniz gibi son dakikada dahi arayabilir ve yardım alabilirsiniz. Uçak hava ambulanslarımızı sizden alarm gelir gelmez anında hazırlar ve sefere veririz. Sağlık ekibi, uçuş ekibi, yer hizmetleri birimleri anında koordine olarak en uygun uçuşu en kısa sürede hazırlarlar.

İster jet hava ambulansı kiralama olsun ister turboprop (pervaneli) hava ambulansı kiralama, son dönem teknolojik uçaklar ve profesyonel sağlık / uçuş ekibimiz ile Plures Air olarak siz değerli müşterilerimizin 7 gün 24 saat hizmetindeyiz.

İletişim Formu

İlgili Sayfalar